logo
Nákupný košík

SK  CZ 
Hlavné menu
Mesto najlepších spoločenských hier

LUDOPOLIS NEWS

Ludopolis na Geoawards 2016

10.9.2016 00:27 | Bresto

Na úvod článku by som chcel spomenúť čo to ten Geocaching (čítaj geokešing) vlastne je. Aj napriek neustále narastajúcej popularite tejto hry je ešte veľa ľudí, ktorí ju nepoznajú (ÁNO je to vo svojej podstate outdoorová hra pre 1 až veľa hráčov a môže sa hrať v coop ale aj súťažnom móde). Kedže aj my máme radi hry tak sme boli veľmi radi, že sme mohli na Geoawards 2016 pripraviť miestnosť plnú spoločenských hier.

O čo ale v tom Geocachingu ide? Cacher (čítaj kešer) sa snaží vo vonkajších priestoroch pomocou zariadenia s GPS príjmačom lokalizovať skrýšu (cache – alebo po našom „kešku“). Každá „keška“ má na webových stránkach svoje presné GPS súradnice a popis. Keď sa niekomu podarí túto „kešku“ nájsť tak v nej vačšinou nájde logbook ako aj iné predmety, z ktorých si môže niečo nechať ako trofej, ale zároveň by mal aj niečo vložiť pre ďalších „kešerov“.

Na Geoawards 2016 boli ocenené za každý región Slovenska najlepšie a najoriginálnejšie „kešky“, ktoré buď vynikali svojím umiestnením, obsahom alebo inými atribútmi. Okrem gala programu s cenami mali návšetníci možnosť sa zabaviť pri mnohých atrakciách v areáli divokej vody, ktoré Geoawards team pripravil.

Našou úlohou bolo zastrešiť miestnosť plnú hier, kde by sa „kešeri“ mohli trochu skryť pred slnkom a stráviť príjemné chvíle pri dobrej hre.

Samozrejme sme venovali potrebný čas aj výberu hier a vzhľadom na typ eventu, kde stolné hry sú iba doplnkovým programom sme vsadili na hry z kategórie párty hier a rodinných hier. Pri týchto hrách je možné rýchlo zvládnuť pravidlá a odohrať hru do max jednej hodinky. Nezabudli sme ani na hry pre deti rôznych vekových skupín a pre istotu sme vzali aj pár hier pre náročných hráčov ak by mal niekto chuť stráviť viac času pri náročnejšej hre ako civilizácia ale stolná Hra o tróny.

Celkovo viac ako 70 hier bolo pripravených už pred 10.00 ráno a prvý návštevníci nenechali na seba dlho čakať (pozdravujeme Bohuša, ktorý prišiel ako prvý hneď ako sa otvorili dvere). Hralo sa vlastne non-stop až do začiatku hlavného večerného programu o 20.00 a vystriedalo sa u nás veľa ľudí aj rôznych hier. Veľakrát sa otičla klasika ako Osadníci z Katanu, zahrali sa aj Dixit či Ticket to Ride. Medzi hity dňa sa zaradili hry ako Exploding kittens, Dice Town, Takenoko a malá ale o to lepšia kartová hra Game of Trains.

 

Tešíme sa už teraz na ďalšiu akciu.

Na záver by sme sa chceli poďakovať Latzimu za koordináciu eventu zo strany Geoawards teamu a všetkým zúčastneným za príjemnú spoločnosť.

Tím Ludopolis


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  5/14 >>NAJPREDÁVANEJŠIE
21,90 €

10,99 €

10,90 €

26,90 €

16,90 €

29,60 €

7,50 €

13,90 €Všetky práva vyhradené - www.ludopolis.sk - Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam