Logo www.ludopolis.sk
Nákupný košík

SK

Spoločenské hry

Viete, aká bola úplne prvá spoločenská hra vôbec? Boli to kocky! Prvok, ktorý nesmie chýbať vo väčšine súčasných spoločenských hier, predstavoval základný pilier najstarších hier ľudstva. Najstaršie objavené maľované kamene majú približne 5000 rokov. Stolové hry sa stali populárnymi aj medzi faraónmi v starovekom Egypte. Jedna z najznámejších hier bola Senet.

Azda najznámejšia hra s dlhou históriou je Backgammon, ktorá sa v rôznych podobách objavuje už v období okolo 2500 rokov pred Kristom. Ako je to so šachom? Jeho vôbec prvá verzia, známa ako Tafl, sa datuje do obdobia 400 rokov pred Kristom.

Spoločenské hry tu boli, sú, aj budú, pretože ponúkajú rôzne benefity, ktoré ocení každá spoločnosť. Spoločenské hry sú zábavné, predstavujú výzvu, pomáhajú utužovať vzťahy a v neposlednom rade majú vzdelávací charakter.

Čo sú spoločenské hry

Spoločenská hra, často označovaná ako stolová hra, je hra, ktorú na hracej doske hrajú dvaja alebo viac hráčov. Zahŕňa kocky, figúrky, žetóny alebo iné prvky, ktoré sa pohybujú po doske podľa určitého súboru pravidiel.

Stolové hry sa výrazne líšia v zložitosti, pričom niektoré sú založené čisto na náhode. Napríklad mnohé stolové hry vyžadujú, aby hráči hodili kockou, čo do značnej miery závisí od náhody, zatiaľ čo iné sú viac založené na zručnostiach, vedomostiach alebo schopnosti taktizovať.

Spoločenské hry, to však nie sú iba “doskovky”. S rodinou či priateľmi sa zabavíte aj pri kartových hrách, potrápiť vás môžu aj hlavolamy a puzzle. Inú príchuť má zas hranie hier na počítači alebo na herných konzolách.

Najobľúbenejšie a najznámejšie spoločenské hry

Spoločenských hier je nespočetné množstvo. Ak už ste niekedy vyberali hru, či už na herný večer s rodinou alebo ako darček na narodeniny či pod stromček, viete, že nájsť tú pravú je poriadny oriešok. Čo tak začať s najznámejšími a najobľúbenejšími hrami, ktoré sú už odskúšané a dokážu zabaviť deti aj dospelých?

Človeče, nehnevaj sa!

Táto spoločenská hra je alfa a omegou rodinnej zábavy. Je to azda prvý kontakt detí so svetom hier. Pri tejto hre sa deti učia hrať podľa pravidiel, tešiť sa z výhry a zniesť prehru. Hra je určená pre 2–4 hráčov, avšak je možné nájsť aj variácie pre viac hráčov. Úlohou hráčov je dostať všetkých panáčikov do domčeka a nenechať sa pri tom vyhodiť.

Hra Activity

Hra je dostupná v mnohých variáciách pre deti aj dospelých a ponúka hodiny uvoľnenej zábavy. Skúšali ste niekedy nakresliť porekadlo „Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije“, či pantomímou znázorniť knihotlač? Hra je plná výziev, ponúka správny pomer zábavy aj napätia, ale aj zdravého súťaženia.

Obdobou hry Activity je hra Párty Alias, ktorá je rovnako obľúbená počas herných večerov. Rovnako aj tu vás čaká pantomíma, ale aj opis slovných výrazov, abeceda, skladanie veršov či hádanie známych osobností.

Hra Monopoly

Monopoly sú ďalšia zo známych hier, určených pre celú rodinu. Úlohou hráčov je investovať, uzatvárať obchody a vyberať nájomné. Cieľom je rýchlo zbohatnúť a zraziť ostatných hráčov na kolená.

Hra Scrabble

Hra je určená pre dvoch až štyroch hráčov, ktorí tvoria slová z určitých písmen. Každé písmeno má určenú bodovú hodnotu. Vyhráva ten, kto po zaplnení hracieho poľa získal najviac bodov.

Hra Tik tak Bum!

Pointou hry je nájsť slová podľa nápovede z kartičky. Hráči postupne hovoria slová, ktoré sa nesmú opakovať, pritom si podávajú tikajúcu bombu. Komu v rukách bomba vybuchne? Táto hra je nápomocná aj pri výučbe cudzích slov, stačí sa dohodnúť, že platia iba anglické či nemecké výrazy a pod.

Hra Dobble

Dobble je vynikajúca postrehová hra, určená pre hráčov od veku 6 rokov. Hrať môžu dvaja až ôsmi hráči. Táto hra obsahuje 55 kariet s rôznymi obrázkami. Variácií hry je 5, avšak v každej z nich ide o rýchlosť a postreh.

Ďalšie obľúbené hry

●    Šachy, dáma
●    Uno karty
●    Dostihy a sázky
●    Dixit
●    Twister
●    BrainBox
●    5 sekúnd
●    Milujeme Slovensko
●    Osadníci z Katanu
●    Ubongo
●    iKnow
●    Párty Alias Hádaj, kto si!
●    Koncept a mnohé iné

Výhody hrania spoločenských hier

Hranie spoločenských hier je zábavné, ale to je len jedna z mnohých výhod, ktoré táto aktivita prináša.

Spoločenské hry zbližujú

Stolové hry môžu byť pre dvoch alebo viacerých hráčov. Základom hrania spoločenských hier je spolupráca. Vyžaduje, aby sa hráči zapojili do tímovej práce. Je to perfektný spôsob, ako tráviť čas v príjemnej spoločnosti a upevňovať vzťahy.

Spoločenské hry zlepšujú sociálne zručnosti

Učia deti sociálne zručnosti, ako je komunikácia, rešpekt, trpezlivosť, ako sa vyrovnať s prehrou, viesť rozhovor, riešiť problémy, robiť kompromisy, spolupracovať a byť flexibilný. Tieto zručnosti sú dôležité najmä u detí v školskom veku, aby mohli primerane reagovať v sociálnych situáciách v rodine aj mimo nej.

Spoločenské hry ponúkajú príležitosti na učenie sa v ranom veku.

Hry určené pre najmenších sú jednoduché, zväčša sa zameriavajú na konkrétnu zručnosť. Učia deti identifikovať farby, rozvíjať koordináciu ruka–oko, rozoznávať zvuky a pod. Mnoho hier je potom zameraných na jazyk, matematiku, zemepis, biológiu a pod.

Spoločenské hry zvyšujú aktivitu mozgu

Hranie predstavuje tréning pre váš mozog. Stimuluje tie oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za pamäť a komplexné myšlienkové procesy. Pomáha pri precvičovaní základných kognitívnych zručností, ako je rozhodovanie, strategické myslenie na vyššej úrovni a riešenie problémov.

Spoločenské hry učia trpezlivosti

Hranie spoločenských hier vás naučí, ako si stanoviť ciele a byť trpezliví. Víťazstvo nepríde iba tak, vyžaduje si to stratégiu a trpezlivosť.

Spoločenské hry odbúravajú stres

Vedľajším efektom hrania spoločenských hier je smiech. Smiech, zábava a dobrá spoločnosť vo všeobecnosti pomáhajú znižovať stres. Dochádza k uvoľňovaniu endorfínov. Tieto „hormóny šťastia“ majú moc zlepšiť vašu náladu a pohodu, zrazu sa cítite veselší a spokojnejší. 

Spoločenské hry zvyšujú kreativitu a sebavedomie

Hranie spoločenských hier je ideálnou príležitosťou prejaviť sa. Rozvíja kreatívne vlastnosti nevtieravým spôsobom. Je úžasnou pomôckou pre hanblivé deti a dospelých. Pomáha im rozvíjať ich vlastnú individualitu a kreativitu. To vedie k väčšej sebaúcte a pocitu začlenenia do spoločnosti.

Spoločenské hry znižujú riziko Alzheimerovej choroby alebo demencie u starších ľudí

Jednou z najsilnejších psychologických výhod hrania spoločenských hier – najmä u starších ľudí – je spôsob, akým udržiava myseľ aktívnu. Pravidelné hranie môže znížiť riziko vzniku ochorení súvisiacich s vekom, ako je demencia alebo Alzheimerova choroba.

Spoločenské hry ako alternatíva k moderným technológiám

Ak trávite príliš veľa času pri počítači alebo pred televíznymi obrazovkami, môže to mať rôzne negatívne následky, napríklad zlé spánkové návyky, zhoršené duševné zdravie, priberanie, bolesti hlavy a iné. Hranie spoločenských hier predstavuje jeden z najpútavejších spôsobov, ako sa dostať preč z digitálneho sveta.

Spoločenské hry môžete hrať kdekoľvek a kedykoľvek

Neexistujú žiadne obmedzenia. Môžete sa zahrať kdekoľvek, kedykoľvek a s kýmkoľvek. Možnosti sú nekonečné.

Nevýhody hrania spoločenských hier

Každá minca má dve strany a nie je tomu inak ani pri spoločenských hrách. Aké sú nevýhody hrania spoločenských hier?

Spoločenské hry a dopad na životné prostredie

Výroba spoločenských hier nie je ekologická činnosť. Hoci papier, lepenka, drevo a plast môžu byť vyrobené z recyklovateľných zdrojov a samy sa dajú recyklovať, samotný proces má dosť veľkú uhlíkovú stopu.

Spoločenské hry sú časovo náročné

Niektoré stolové a kartové hry vyžadujú hodiny hrania, ako napríklad monopoly, šach, aktivity atď. Navyše nie je možné hru kedykoľvek opustiť a ďalší deň pokračovať tam, kde ste skončili. Niektoré hry ani nedohráte, pretože máte pocit, že ste už vynaložili množstvo úsilia a koniec v nedohľadne. Nižšie sa dočítate ako si vybrať tú správnu hru pre vás.

Spoločenské hry môžu byť drahšie ako online hra

Niektoré online hry sú k dispozícii zadarmo, zatiaľ čo stolové hry je potrebné zakúpiť v miestnom obchode alebo prostredníctvom e-shopu. Najmä obľúbené a všeobecne známe hry sú dosť drahé, rovnako ako novinky a hry od známych výrobcov.

Spoločenské hry a nezdravá súťaživosť

Ak neradi prehrávate, spoločenské hry nemusia byť pre vás. Hry sú perfektný spôsob, ako sa niečo naučiť a zlepšiť svoje zručnosti. Ak však vstupujete do hry s nadmerným zmyslom pre súťaživosť, môže to viesť k hádkam medzi hráčmi, vďaka čomu hra celkom stratí svoje čaro. Preto je vhodné žačať s hrami v mladom veku a zažívať prehry v bezpečnom prostredí a učiť sa s nimi vyrovnať. Ďalšou alternatívou pre prehnane súťaživých jedincov je hrať kooperatívne hry.

Spoločenské hry môžu byť stresujúce

Aj na toto má vplyv nezdravé súťaženie. Stres sa však môže objaviť kedykoľvek počas hry. Môže ho spôsobiť pocit menejcennosti, neschopnosti vyriešiť problém či uhádnuť hádanku a pod. Niektoré hry sú zamerané na zarábanie peňazí a zveľaďovanie majetku. Frustrujúce potom je, keď jedným nesprávnym rozhodnutím či ťahom o všetko prídete.

Spoločenské hry ich fanstatické svety verzus realita

Postrehli ste sa už pri tom, ako sa tešíte z toho, že váš spoluhráč v hre “zomrel”? Máte radosť z jeho bankrotu? Spoločenské hry dokážu vyvolať širokú škálu pocitov, preto je veľmi dôležité vedieť rozlišovať medzi hrou a realitou. Pri agresívnych a veľmi súťaživých hrách je nevyhnutné, aby sa deti hrali s dospelými, ktorí ich budú viesť a naučia ich tieto negatívne emócie neprenášať do skutočného života. 

Ako si hranie hier užiť?

Hranie hier je o zábave a utužovaní vzťahov. Je potrebné si uvedomiť, že nejde o celonárodnú olympiádu, nie je dôležité vyhrať a lámať rekordy, hranie spoločenských hier by ste si v prvom rade mali užívať. Existuje niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré vám pomôžu zvládnuť hry bez ujmy na zdraví:

 • Hrajte hru, lebo chcete, nie preto, lebo vás k tomu donútili iní.
 • Vyberte si hru, ktorá vás bude baviť.
 • Zahĺbte sa do hry a sústreďte sa na ňu.
 • Dôležitejšia je cesta, nie cieľ.
 • Vyhraďte si na hranie dostatok času.
 • Nezáviďte, doprajte šťastie aj ostatným.
 • Nebuďte počas hry nepríjemným hráčom.
 • Usmievajte sa a bavte sa. Je to len hra.
 • Prehru berte športovo.
 • Keď odložíte hru späť do škatule, vložte tam aj svoje negatívne pocity.

Ako vybrať vhodnú spoločenskú hru?

Mnohí z vás by nám isto dali za pravdu, že výber správnej hry vie byť viac stresujúci a zaberie viac času ako samotné hranie. Tu je niekoľko otázok, ktoré by ste si mali položiť pred tým, než začnete s hľadaním nového kúsku do vašej zbierky.

S koľkými ľuďmi budete hrať?

Ak hľadáte hru pre vás a partnera, pozrite sa na tie, ktoré sú vhodné pre dvoch hráčov. Ak sa však zabávate často, s partnerom, s deťmi alebo s priateľmi, pripravte si arzenál spoločenských hier, ktoré môžu hrať malé aj veľké skupiny.

Aký je vek hráčov?

Ak sa jedná o hry pre dospelých, môžete si vybrať zo širokej ponuky, vrátane tých, ktoré sú určené pre 18+. Možno však budete potrebovať hru, ktorá je ľahko zrozumiteľná pre malé deti, alebo niečo náročnejšie pre staršie deti či tínedžerov.

Zvyčajne je najlepšie hrať hru, ktorá je vekovo vhodná pre najmladšieho hráča. Deti sa môžu pri niektorých hrách rýchlo začať nudiť, najmä ak majú komplikované pravidlá alebo ich hranie trvá dlho.

Koľko miesta máte? 

Väčšina stolových hier pozostáva z jednej štvorcovej dosky, pri hre môže každý hráč sedieť pri stole. Obľúbené sú aj kartové hry, ktoré sa dajú hrať takmer všade, a samozrejme aj cestovné balenia, ktoré sú ideálne do auta, vlaku alebo lietadla.

Sú však aj hry, ktoré potrebujú viac miesta. Či už ide o rôzne strategické hry, aktivity, pri ktorých potrebujete dostatok miesta napríklad na pantomímu, alebo hry tipu Twister.

Ako dlho zvyčajne hra trvá? 

Stolové hry môžu trvať len 15 minút alebo až niekoľko hodín. Na balení každej hry alebo v popise na internetovom obchode je uvedený priemerný čas. Niektoré stolové hry ponúkajú okrem základného variantu hry aj skrátenú verziu.

Aké zložité sú pravidlá?

Ak sa plánujete hrať aj s deťmi, odporúčame skontrolovať nielen odporúčaný minimálny vek hráčov, ale aj zistiť, aké komplikované sú pravidlá. Tento bod je užitočný aj vtedy, ak vyberáte hru pre starších alebo menej trpezlivých hráčov, ktorí nemusia mať záujem o hru s náročnými pravidlami, ktorá si vyžaduje veľa času na pochopenie toho, ako hru vôbec hrať.

Základná hra alebo rozšírenie?

Mnoho hier má rozšírenia, takže na hranie potrebujete základnú hru. Takáto zbierka je už pre skutočných milovníkov spoločenských hier. Môžete si kúpiť však iba základnú hru, tú môžete hrať aj bez toho, že by ste boli nútení dokúpiť rozšírenia. Niektoré hry sú samostatné, čo znamená, že nemajú žiadne rozšírenia alebo na hranie nevyžadujú nič iné.

Aké hry radi hráte?

Ani vás by netešilo, keby vás niekto nútil hrať hru, ktorá vás nebaví. Zaujímajte sa o to, čo radi hrajú vaši spoluhráči. Môže to byť napríklad hra na zručnosť, akou je veža Jenga, alebo strategická hra ako Duna.

Ste ten typ rodiny, ktorý má rad aktivitu pri hraní hier? V tomto prípade môže byť najlepšou zábavou napríklad Activity. Ak máte radi pokoj pri hre, zvážte hru, ako je Cluedo, ktorá nevyžaduje príliš veľa aktivity. Vedomostná hra? Tak napríklad Desiatka?

V akom jazyku je hra?

Nie všetky hry sú dostupné v slovenčine. Mnohé z nich sú v českom jazyku. Dospelí s ním väčšinou nemajú problém, u detí je to trochu horšie. Na akej úrovni je vaša angličtina? Novinky na trhu hier sú prevažne v anglickom jazyku, preto je potrebné zvážiť, či takúto hru budete mať s kým hrať.

Aká je cena hry?

Dôležité slovo pri výbere novej spoločenskej hry má aj jej cena. Novinky sú najdrahšie, staršie hry už dokážete kúpiť so zľavou. A nie je nič zlé na tom, keď kúpite hru z druhej ruky.

Spoločenské hry podľa zamerania

Abstraktné hry

Abstraktné hry nemajú žiadnu tému, dej ani príbeh. Základom je hracia doska, na ktorej sú políčka zvyčajne geometrického alebo abstraktného tvaru. Hra má základné pravidlá, ktorými sa riadia všetci hráči. Medzi abstraktné hry sa radia aj klasické hry ako Šach či Dáma, ale napríklad aj Azul.

Blafovacie hry

Blafovacie spoločenské hry sú napríklad kartové hry, ktoré zahŕňajú prvok blafovania s úmyslom uhádnuť kartu alebo karty, ktoré má konkrétny hráč. Ďalším príkladom blafovania sú hry na uhádnutie zradcu v skupine. V blafovacích hrách hráči musia svojich spoluhráčov oklamať, aby dosiahli svoje ciele. Všetky tieto hry zahŕňajú skryté informácie a elementy.

Budovateľské/Civilizačné hry

Hráči riadia istú skupinu ľudí. Cieľom každého hráča je zamestnať občanov spôsobmi, ktoré sú prospešné pre spoločnosť, a nechať ich napredovať v priebehu hry tak, aby ich civilizácia získala prevahu nad ostatnými. Budovať svoju spoločnosť môžu nezávisle, alebo prostredníctvom vojny a diplomacie.

Deck building hry

Ide o hru, kde hráči na začiatku obdržia nejaký balíček kariet. V priebehu hry pokračujú v jeho vylepšení. Deck buildingové hry sú o budovaní efektívneho balíčka na dosiahnutie cieľov. Do balíčka pridávate karty, ktoré vám na ceste dokážu pomôcť, a zbavujete sa kariet, ktoré sú bezcenné. Príkladom deck buildingovej hry je Clank!

Detektívne hry

Detektívne hry často zahŕňajú nevyriešenú vraždu, lúpež alebo iný druh zločinu. Cieľom týchto hier je rozlúštiť záhady, vyriešiť zločiny a zreferovať podrobnosti o zločincoch a páchateľoch.

Dobrodružné hry

Dobrodružné hry sa často opierajú o hrdinstvo. Súčasťou je prieskum nejakej oblasti a riešenie hádaniek. Príbeh takýchto hier má často fantastické prvky a zapája hráčov do nejakého hľadania.

Ekonomické hry

V ekonomických hrách hráči riadia systém výroby, distribúcie, obchodu alebo spotreby tovaru. Hry zvyčajne nejakým spôsobom simulujú trh. Tieto hry sú vo všeobecnosti ťažšie a zložité a sú vyhradené pre skúsených nadšencov, no nájdu sa aj také, ktoré si môžu užiť aj nováčikovia, najmä ak sa im páči téma hry.

Fantasy hry

Téma hry aj príbeh čerpá z fiktívneho sveta. Vo fantasy hrách nájdete bytosti, ktoré sú bežné vo fantasy knihách a komiksoch, ako sú orkovia, trolovia, škriatkovia, draci atď. Nechýba ani mágia a boj medzi dobrom a zlom.

Historické hry

Historické spoločenské hry poskytujú fascinujúci zážitok pre milovníkov histórie, čo im umožňuje dozvedieť sa viac o významných udalostiach a oceniť vplyv minulosti na súčasnosť. Takéto stolové hry preveria vaše znalosti z histórie. Zvyčajne sa odohrávajú v určitom historickom období.

Hry pre dospelých

Hry často obsahujú humor a situácie, ktoré môžu niektorí dospelí vnímať ako urážlivé alebo nemiestne, určite nie sú vhodné pre mladších hráčov. Mnohé z týchto hier súvisia s erotikou alebo alkoholom.

Kooperatívne hry

Princíp týchto hier je v tom, že hráči tvoria tím a spolupracujú na dosiahnutí cieľa namiesto toho, aby si navzájom konkurovali. Najznámejšia kooperatívna hra je napríklad hra  Pandemic.

Legacy hry

Priebeh hry sa vyvíja priamo počas hrania. V hrách dochádza často k nezvratným zmenám. Otvárajú sa vám nové mapy, výzvy, úlohy alebo prekážky. Hra ponúka možnosť naučiť sa nečakane meniť a upravovať svoju stratégiu. Často ide o príbehové alebo kampaňové hry, ktoré môžete hrať aj niekoľko večerov za sebou, pričom nadviažete na úspechy s predchádzajúceho hrania a pokračujete ďalej.

Logické hry

Logické hry sú hry, v ktorých sa hráči snažia vyriešiť hádanku. Mnoho logických hier vyžaduje, aby hráči na dosiahnutie svojich cieľov riešili problémy, lúštili hádanky, rozpoznávali vzory a šifry, využívali určitú postupnosť.

Pamäťové hry

Každý niekedy hral pexeso. To je jednoduchý príklad pamäťovej hry. Či už ide o zistenie rozdielu, jednoduché párovanie hracích kariet alebo dokonca lúštenie krížoviek, základom všetkých hier je, aby hráči používali svoju pamäť na dokončenie hry.

Politické hry

Politické hry povzbudzujú hráčov, aby využili autoritu svojej postavy na manipuláciu politiky a spoločenských aktivít.

Roll-and-move

V týchto hrách hodíte jednou alebo viacerými kockami, aby ste určili počet políčok, o ktoré sa môžete posunúť dopredu na hracej doske. Políčka môžu ukrývať aj rôzne úlohy: ťaháte karty, kupujete pozemky, nehnuteľnosti, autá či kone, získate odmenu alebo zaplatíte pokutu, aktivujete si rôzne schopnosti a pod. Cieľom je zvyčajne dostať sa na koniec hracej plochy.

Sci-fi hry

Sci-fi hry majú často témy súvisiace s možnými pokrokmi vo vede. Takéto hry nemusia byť čisto futuristické, niektoré sa zakladajú na alternatívnej minulosti, napríklad spisy Julesa Verna a sága Star Wars. Mnohé z najpopulárnejších sci-fi hier sa odohrávajú vo vesmíre a často zahŕňajú mimozemské rasy.

Slovné hry

Princípom slovných hier je, aby hráči využili svoje znalosti jazyka na získanie čo najväčšieho počtu bodov alebo dokončenie nejakej úlohy. Jazykové znalosti v slovných hrách sú často zamerané na pravopis a definície. Môže ísť o preteky, kto pozná najviac slov či slovných spojení, tvorenie veršov či rozprávanie príbehov a pod.

Strategické hry

Strategická hra je hra, ktorej výsledok nezávisí iba od náhody. Základ úspechu je logické myslenie a schopnosť predvídať. Strategické hry sa objavujú často aj v ďalších žánroch, môže ísť o ekonomické hry, budovateľské, civilizačné, vojnové, záchranárske a pod.

Vedomostné alebo kvízové hry

Kvízové ​​hry často testujú hráčov v znalostiach zo všeobecných oblastí. Môžu byť zamerané na zemepis, chémiu, fyziku, hudbu, film, umenie, literatúru a pod. Veľmi obľúbené sú všeobecné kvízové hry, ktoré ukrývajú rôzne otázky z rôznych oblastí rôznej náročnosti.

Vojnové hry

Vojnové hry sú hry, ktoré zobrazujú vojenské akcie. Sú zasadené do rôznych časových línií, od staroveku po súčasné konflikty, niektoré sa odohrávajú v budúcnosti. Tematicky pokrývajú vojnové hry všetko od akcií medzi malými jednotkami na veľmi malej hracej ploche až po rozsiahlejšie, mimoriadne podrobné konflikty a dokonca aj vojny globálneho rozsahu.

Vzdelávacie hry

Princípom je učenie sa niečoho nového pomocou hry. Získavate zručnosti počas hry, zlepšujete svoju gramatiku a jazyk, získate informácie o Slovensku a ďalších krajinách, dozviete sa čo–to o nejakej historickej udalosti a pod.

Zberateľské hry

Zberateľské hry sú hry, kde sa komponenty potrebné na hranie hry kupujú postupne, nie všetky naraz. Tieto hry sú zväčša limitované, pretože tu nefunguje dotlač komponentov. Zbieranie „kompletnej sady“ sa pre mnohých hráčov mení na hobby.

Kategórie spoločenských hier

Predstavili sme si základné žánre spoločenských hier. Musíme spomenúť, že je ich oveľa viac, nie je nič nezvyčajné, keď v jednej hre natrafíte na kombináciu viacerých žánrov.

Keď však začnete hľadať spoločenskú hru, filtrujete si dostupné hry podľa základnej kategorizácie. Tá všeobecne zahŕňa:

 

Rodinné spoločenské hry

Keď sa rodina stretne pri jednom stole, sú to nezabudnuteľné okamihy. Znásobte tieto výnimočné chvíle hraním spoločenských hier, pri ktorých sa zabavia dospelí aj deti. Hranie spoločenských hier utužuje vzťahy, buduje vzájomnú dôveru a rešpekt, často odhaľuje skryté nadanie či talent. Jednou z nekonečného radu výhod je to, že sa dajú hrať za každého počasia a pri každej príležitosti.

Môžete si vybrať jednoduchú doskovú hru na skrátenie dlhých chvíľ, alebo náročnú stratégiu na dlhé hodiny. Ak ste milovníkom klasických hier, práve pre vás sú tu hry ako Šach, Scrabble, Kris Kros, Domino a pod.

Snáď nie je rodina, kde by sa nenašiel balíček kariet. Kartové hry sú natoľko rozmanité, že si medzi nimi vyberie skutočne každý. Obľúbené sú klasické sedmové karty, žolíkové alebo kanasta. Rodiny s deťmi si zamilovali Uno alebo Dobble.

O niečo viac adrenalínu ponúkajú vedomostné hry alebo hry, kde musíte byť aktívni. Pri hraní takýchto hier zažijete množstvo zábavy. Svoje taktické myslenie preveďte v strategických hrách. Strategické rodinné hry vás zabavia na celé hodiny a navyše vás prenesú do prostredia stredovekého mesta, tajuplného ostrova alebo konských dostihov.

Detské spoločenské hry

Ako odtrhnúť vaše deti od smartfónu alebo televíznej obrazovky? Skúste to spoločenskou hrou a predveďte im, že zabaviť sa dá aj takouto formou. Spoločenské hry ukrývajú v škatuľke nielen hraciu dosku, kocky, žetóny či karty, ale aj poriadnu dávku smiechu. Okrem toho pomáhajú zlepšovať kognitívne schopnosti, pomôžu vášmu dieťaťu s trpezlivosťou, rozvojom reči a precvičením pamäti.

Pri výbere detskej spoločenskej hry by mal byť smerodajný vek dieťaťa. Ak je hra pre dieťa nezrozumiteľná a náročná, veľmi rýchlo ho začne nudiť.

 • Spoločenské hry pre deti od 2 rokov by mali byť jednoduché, krátke, pomôže, keď sú plné obrázkov a farieb.
 • Spoločenské hry pre deti od 4 rokov by už mali mať jednoduché pravidlá, avšak také, ktoré je možné podľa potreby upravovať. Nemali by však trvať príliš dlho, aby sa dieťa zvládlo sústrediť.
 • Spoločenské hry pre deti od 5 rokov by sa už mali zamerať na rozvoj logického myslenia.
 • Spoločenské hry pre deti od 6 rokov je možné využiť ako vzdelávací prostriedok pri nástupe do školy.
 • Spoločenské hry pre deti od 7 rokov sú vhodné pre deti, ktoré už ovládajú základné počty a čítanie.
 • Spoločenské hry pre deti od 12 rokov sa už príliš nelíšia od hier pre dospelých.

 

Ak máte doma staršie deti alebo tínedžerov, zapojte ich do náročnejších rodinných spoločenských hier. Výborne fungujú tímové alebo kooperatívne hry. Vytvorte dva tímy, pričom v každom bude jeden z dospelých, alebo postavte skupiny podľa veku a hrajte deti proti rodičom.

 

Na spestrenie napríklad upršaného dňa fungujú dobre rôzne šarády, slovné hry, vedomostné a logické spoločenské hry, fantasy hry a pod.

Párty spoločenské hry

Vymýšľate program na rodinnú oslavu, večierok alebo teambuilding? Skúste niektorú z párty spoločenských hier. Kartové a doskové párty hry dokážu ponúknuť poriadnu porciu zábavy. Väčšina z nich je navyše vhodná aj pre deti, takže ich môžete vziať aj na detské alebo rodinné oslavy.

 

Párty hry sú hry, ktoré podporujú sociálnu interakciu. Vo všeobecnosti majú jednoduché pravidlá, hrajú sa rýchlo a svižne, sú krátke a zúčastniť sa ich môže neobmedzený počet hráčov. Sú vtipné a napínavé, mnohokrát povzbudzujú k aktivite, vyzývajú ku kreativite a vyskúšajú váš postreh.

Často sú postavené na komunikácii, ideálne na zoznámenie sa s ostatnými hráčmi. Počas hry nikto nevypadáva, všetci hráči hrajú do konca, až potom sa oslavujú víťazi.

Hry na párty sú charakteristické aj tým, že sú určené pre väčší počet ľudí. Sotva medzi nimi nájdete hru pre dvoch.

Spoločenské hry pre náročných

Žiadne pexeso, scrabble ani kvízovka. Ak patríte do skupiny hráčov s bohatou hráčskou históriou, pravdepodobne hľadáte hru, ktorá z vás vyťaží maximum. Spoločenské hry pre náročných sa vyznačujú zložitými pravidlami, vysokými požiadavkami na strategické myslenie, rozhľadenosť, zásobu vedomostí a flexibilitu.

Hráči musia investovať čas a úsilie do pochopenia pravidiel ešte predtým, ako začnú hrať a vytvárať stratégie. V náročných stolových hrách každý ťah môže mať významný vplyv na výsledok hry. Zásadné je predvídanie pohybov súperov a prispôsobovanie sa meniacim sa okolnostiam.

Medzi náročných hráčov sa radia aj milovníci kooperatívnych hier, legacy hier či zberateľských hier. Ako príklad uvedieme napríklad Star Wars alebo Assassin’s Creed.

Kartové spoločenské hry

Pamätáte si ešte, ako ste s rodičmi či starými rodičmi “mastili” Sedmu, Faraóna alebo Žolíka? So súrodencami ste zas hrávali Kvarteto alebo Čierneho Petra? Tieto tradičné kartové hry sú veľmi obľúbené aj dnes.

Kartové hry majú jednoduché pravidlá, krásnu grafiku, na ich hranie nepotrebujete veľa miesta, navyše si ich môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Fascinujúce na kartových hrách je aj to, že s jedným balíčkom kariet si viete zahrať hneď niekoľko hier.

Kartové hry sú rôznorodé. Určite si vyberie každý, hráč hrajúci spôsobom “poker face”, aj človek, ktorý potrebuje dať najavo svoje myšlienky aj pocity a pri hre rozpávať. Každá kartová hra potrénuje váš mozog trochu iným spôsobom.

V tejto kategórii nájdete aj zberateľské kartové hry, tzv. CCG, kde si hráči kupujú štartovacie balíčky a „posilňovacie“ balíčky kariet v snahe získať čo najcennejšiu zbierku.

Doplnky k spoločenským hrám

Keď raz prepadnete spoločenským hrám, z toho začarovaného kola sa tak ľahko nedostanete. Prečo aj? Spoločenské hry ponúkajú toľko benefitov, že sa niet čo čudovať, že ľudia sa na nich stávajú závislí.

Aby ste svoje poklady zo sveta hier mali vždy na svojom mieste, kompletné a pekne usporiadané, určite sa vám zíde praktický insert. Inserty slúžia na jednoduchšiu organizáciu vašich doskových hier. Pomocou nich môžete základnú hru aj rozšírenia udržiavať v jednom boxe. Príprava hry je výrazne kratšia, aj samotné hranie hry je jednoduchšie. Upratovanie a ukladanie hry zvládnete za pár minút, pretože všetko má svoje miesto.

Zberatelia určite ocenia aj obaly na karty, najmä ak vlastnia vzácne balíčky kariet. Obaly ich chránia proti nečistotám, ošúchaniu, poliatiu a výrazne predĺžia ich životnosť. Navyše sa obalené karty lepšie miešajú a zdvíhajú zo stola. Obaly sa líšia predovšetkým veľkosťou a hrúbkou. Na naozaj zberateľské kúsky sú tu potom zakladače na karty do zberateľského albumu.

Eva Dedinská, Obsahový špecialista na optimalizáciu webov z PoctiveSEO

Zdroje:

https://www.interaction-design.org/literature/article/a-brief-history-of-games

https://medium.com/@peterattia/the-full-history-of-board-games-5e622811ce89

https://buckslib.org/benefits-of-playing-board-games/

https://bandpassdesign.com/blogs/news/benefits-of-board-games

https://boardgamesisland.medium.com/how-to-choose-board-games-for-the-office-7aeeab6efd

https://boardgamegeek.com/browse/boardgamecategory

https://www.dicebreaker.com/categories/board-game/how-to/board-game-types-explained

https://boardgamesland.com/different-types-of-board-games/

 

 

Prečítajte si viac
Zoradiť podľa:
Zobrazenie:

 1/184 >>


Kategória: 
Novinky
Novinky
Rozšírenia
Rozšírenia
Počet hráčov: 
 1-4
1-4
Doba hrania: 
 120 min.
120 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
Kooperačná hra: 
Áno
Áno
Vydavateľ: 
ALBI
Druh hry: 


Cena s DPH: 17,50 €
Dostupnosť: Predobjednávka

Cestujte cez najunikátnejšie mestá sveta a naplánujte si najlepšiu štvrť. EN: Cities
Kategória: 
Novinky
Novinky
Rodinné hry
Rodinné hry
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 30-45 min.
30-45 min.
Vek: 
 10 +
10 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 33,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka

Vžite sa do úlohy kapitánov pobrežnej hliadky a bráňte bezpečnosť Severného mora. Preskúmajte vody, kontrolujte majáky a bójky a spolupracujte, aby ste pokryli čo najväčšiu ...
Kategória: 
Novinky
Novinky
Rodinné hry
Rodinné hry
Počet hráčov: 
 1-4
1-4
Doba hrania: 
 30-45 min.
30-45 min.
Vek: 
 8 +
8 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
Kooperačná hra: 
Áno
Áno
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 22,50 €
Dostupnosť: Predobjednávka

Preskúmajte tajomnú krajinu a plňte úlohy na ceste späť. EN: Faraway
Kategória: 
Novinky
Novinky
Rodinné hry
Rodinné hry
Počet hráčov: 
 2-6
2-6
Doba hrania: 
 15-30 min.
15-30 min.
Vek: 
 10 +
10 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 18,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka

Kategória: 
Novinky
Novinky
Hry pre náročných
Hry pre náročných
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 45-60 min.
45-60 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 


Cena s DPH: 43,90 €
Dostupnosť: Na objednávku

Preskúmajte alpské parky a hľadajte krásnu divokú zver. Použite stratégie na maximalizáciu bodov a zároveň obmedzte šance svojich súperov.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Rodinné hry
Rodinné hry
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 20 min.
20 min.
Vek: 
 10 +
10 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Hras
Druh hry: 


Cena s DPH: 14,20 €
Dostupnosť: Skladom

Manipulujte elementami tak, aby ste splnili dané podmienky skôr, ako vám dôjdu karty.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Rodinné hry
Rodinné hry
Počet hráčov: 
 1-4
1-4
Doba hrania: 
 15 min.
15 min.
Vek: 
 8 +
8 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Áno
Áno
Vydavateľ: 
Hras
Druh hry: 


Cena s DPH: 14,20 €
Dostupnosť: Skladom

Kategória: 
Novinky
Novinky
Hry pre náročných
Hry pre náročných
Počet hráčov: 
 1-4
1-4
Doba hrania: 
 60-180 min.
60-180 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
český
český
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 54,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka

Rozšírte si základnú hru What Do You Meme? o nové mémy a textové kartičky.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Párty hry
Párty hry
Počet hráčov: 
 3-20
3-20
Doba hrania: 
 30 min.
30 min.
Vek: 
 18 +
18 +
Jazyk hry/pravidiel: 
slovenský
slovenský
český
český
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
ALBI
Druh hry: 


Cena s DPH: 13,90 €
Dostupnosť: Skladom

Rozšírte si základnú hru What Do You Meme? o nové mémy a textové kartičky.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Párty hry
Párty hry
Počet hráčov: 
 3-20
3-20
Doba hrania: 
 30 min.
30 min.
Vek: 
 18 +
18 +
Jazyk hry/pravidiel: 
slovenský
slovenský
český
český
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
ALBI
Druh hry: 


Cena s DPH: 16,90 €
Dostupnosť: Skladom

Kategória: 
Novinky
Novinky
Hry pre náročných
Hry pre náročných
Počet hráčov: 
 1
1
Doba hrania: 
 20-60 min.
20-60 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 35,90 €
Dostupnosť: Skladom

Čo keby zoo riadili zvieratá samotné?
Kategória: 
Rodinné hry
Rodinné hry
Počet hráčov: 
 3-7
3-7
Doba hrania: 
 20-40 min.
20-40 min.
Vek: 
 10 +
10 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 47,90 €
Dostupnosť: Na objednávku

Ako súčasť lúpežného tímu vniknite dovnútra, získajte korisť a vypadnite bez toho, aby vás chytili.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Hry pre náročných
Hry pre náročných
Počet hráčov: 
 1-4
1-4
Doba hrania: 
 45-90 min.
45-90 min.
Vek: 
 12 +
12 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Áno
Áno
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 37,90 €
Dostupnosť: Skladom
PACKETA ZDARMA

Monsters from a crystal meteorite have scattered your people. Rebuild the village and guide your people home.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Hry pre náročných
Hry pre náročných
Počet hráčov: 
 1-4
1-4
Doba hrania: 
 90-180 min.
90-180 min.
Vek: 
 13 +
13 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Áno
Áno
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 82,90 €
Dostupnosť: Skladom
Nové

Kartová hra o zrodení mačacieho superhrdinu.
Kategória: 
Novinky
Novinky
Detské hry
Detské hry
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 15 min.
15 min.
Vek: 
 6 +
6 +
Jazyk hry/pravidiel: 
slovenský
slovenský
český
český
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 13,50 €
Dostupnosť: Skladom
Nové

Kategória: 
Novinky
Novinky
Hry pre náročných
Hry pre náročných
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 30-45 min.
30-45 min.
Vek: 
 10 +
10 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 24,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka

Prvé rozšírenie pre závodný bestseller HEAT.
Kategória: 
Rozšírenia
Rozšírenia
Počet hráčov: 
 1-7
1-7
Doba hrania: 
 60 min.
60 min.
Vek: 
 10 +
10 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 33,90 €
Dostupnosť: Skladom
Nové

Kategória: 
Novinky
Novinky
Rozšírenia
Rozšírenia
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 30-45 min.
30-45 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 27,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka
Nové

Kategória: 
Novinky
Novinky
Rozšírenia
Rozšírenia
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 30-45 min.
30-45 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 27,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka
Nové

Kategória: 
Novinky
Novinky
Rozšírenia
Rozšírenia
Počet hráčov: 
 2-4
2-4
Doba hrania: 
 30-45 min.
30-45 min.
Vek: 
 14 +
14 +
Jazyk hry/pravidiel: 
anglický
anglický
Kooperačná hra: 
Nie
Nie
Vydavateľ: 
Druh hry: 


Cena s DPH: 27,90 €
Dostupnosť: Predobjednávka

20 ďalších
 1/184 >>

Filter
Dostupnosť
Autor
 
  Al Gonzalez III
  Alexander Huemer
  Alexandre Emerit, Benoit Turpin
  Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Francesco Rugerfred Sedda
  Benjamin Leung
  Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka, Greg Olotka, Jack Reda
  Charlie Mackin, Harry Mackin, Drew Tenenbaum
  Daniel Budacz, Piotr Krzystek, Łukasz Wrona
  Dann May, Stéphane Vachon
  Daryl Andrews, Morgan Dontanville
  David Thompson
  Davide Calza, Andrea Crespi
  Elie Ballas, Ben Kaplan, Elliot Tebele
  Evan Derrick, A. J. Porfirio
  Fedor 'Wuurzag', Dmitry Knorre, Sergey Machin
  Flo de Haan, Gerart de Haan, John Rodriguez, Francis Tresham
  Forrest-Pruzan Creative, Kami Mandell, Andrew Wolf
  Gavan Brown, Nate Chatellier, Manny Trembley
  Germán P. Millán
  Jacob Fryxelius, Nick Little, Sydney Engelsteinová
  James Kniffen
  Jay Cormier, Sen-Foong Lim
  Jeff Chin, Andrew Nerger
  Jesus Alvarez
  Jindřich Pavlásek, Petr Vojtěch
  Joe Hopkins
  John Clowdus
  Johnny O'Neal, Chris O'Neal, Christopher O'Neal
  Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus
  Justin Kemppainen, Alexandar Ortloff, Michael Sanfilippo
  Kamil 'Sanex' Cieśla, Robert Plesowicz, Łukasz Włodarczyk
  Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard
  Lines J. Hutter, Morten Monrad Pedersen, David J. Studley
  Lukas Setzke, Martin Student, Verena Wiechens
  Malcolm Braff, Bruno Cathala, Sébastien Pauchon
  Marc Dür, Samuel Luterbacher
  Mark McLaughlin, Chris Vorder Bruegge
  Matt Leacock, Tom Lehmann
  Matthew Dunstan, Phil Walker-Harding, Ute Wielandt
  Muneyuki Yokouchi
  Nikki Valens
  Paolo Di Stefano, Gabriel Gendron
  Patrik Porkoláb Frigyes Schőberl Eszter Krisztina Sas
  Paul Toderas Mihnea Dragoman Jan Wagner
  Philippe Keyaerts, Andrew Capel, Alex Gurski, Bill
  R. Eric Reuss
  Raymond Edwards, Suzanne Goldberg, Gary Grady
  Richard Carter, Dave Williams (II), Mark Wootton
  Rémi Saunier, Nathalie Saunier
  Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban
  Toshiki Sato, Airu Sato
 4D Cityscape
 4play Games Inc.
 A. J. Porfirio
 ADC Blackfire Entertainment s.r.o.
 ALBI
 Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart
 Aaron Mesburne and Kevin Russ
 Adam E. Daulton
 Adam Hill, Ben Pinchback, Matt Riddle
 Adam Kwapiński
 Adrian Abela, David Chircop
 Adrian Adamescu, Daryl Andrews
 Adrian Dinu
 Adrian Kerrihard
 Alain Orban
 Alain Rivollet & Gaetan Beaujannot
 Alan R. Moon
 Alban Viard
 Alena Sokolova, Vladimir Sokolov
 Alex Olteanu, Marco Portugal
 Alexandar Ortloff
 Alexandar and Ledha Guerovi
 Alexander Jerabek
 Alexander Peshkov, Ekaterina Pluzhnikovová, Martin N. Andersen
 Alexander Pfister
 Alexander Pfister, Andreas Pelikan
 Alexandra Ushana
 Alexis Allard
 Alexis Allard, Benoit Turpin
 Ananda Gupta, Jason Matthews
 Andrea Mainini, Bruno Cathala
 Andrea Mainini, Walter Obert, Alberto Vendramini
 Andreas Seyfarth
 Andreas Steding
 Andreas Steiger
 Andreas Wilde
 Andrew Bosley
 Andrew Fischer, Nathan I Hajek
 Andrew Haught
 Andrew Rader
 Andrzej Betkiewicz, Krzysztof Piskorski, Paweł Samborski, Marcin Świerkot
 Annick Lobet
 Antoine Bauza
 Antoine Bauza, John Grümph
 Antonin Boccara
 Antonin Merieux, Manuel Rozoy
 Arcane Tinmen ApS
 Arthur Viennot
 Asger Harding Granerud
 Asger Harding Granerud, Daniel Skjold Pedersen
 Ashwin Kamath, Clarence Simpson
 Aureliano Buonfino, Lorenzo Silva, Lorenzo Tucci Sorrentino
 Baptiste Derrez, Marc-Antoine Doyon
 Beau Beckett, Jeph Stahl
 Beer Challange
 Ben Cichoski, Daniel Mandel
 Ben Cichoski, Devin Low, Daniel Mandel
 Ben Hull
 Ben Pinchback, Matt Riddle
 Benjamin Schwer
 Benoit Bannier, Frédéric Guérard
 Bernd Eisenstein
 Blanchot & Gille-Naves & Polouchine
 Bonaparte
 Borderline Edition
 Brad Ross
 Brad Ross, Jim Winslow
 Brian Lewis, David McGregor & Marissa Misurová
 Brian Suhre
 Bruce Glassco
 Bruno Cathala
 Bruno Cathala, Johannes Goupy
 Bruno Cathala, Ludovic Maublanc
 Bruno Cathala, Sébastien Pauchon
 Bruno Cathala, Théo Rivière
 Bruno Faidutti
 Bruno Faidutti, Bruno Cathala
 Carl Chudyk
 Carl Van Ostrand, Jonny Pac, Drake Villareal
 Carlo Bortolini
 Carmen García Jiménez
 Catty & Fuhrer
 Chad Jensen
 Charles Chevallier, Thierry Denoual
 Charlie Bink
 Charlie Cleveland, Bruno Faidutti
 Chris Darsaklis
 Chris Handy
 Chris Scaffidi, Mike Young
 Chris Taylor
 Chris Zinsli, Suzanne Zinsli
 Chris a Johnny O’Neal
 Christian Marcussen
 Christian Martinez
 Christian T. Petersen
 Christophe Lebrun
 Christophe Raimbault
 Chuck Seegert
 Clémentine Beauvais, Dave Neale
 Colby Dauch
 Cole Wehrle
 Connie Vogelmann
 Connor Wake
 Corey Konieczka
 Corey Konieczka, Nikki Valens
 Cory O'Brien, Elan Lee, Matthew Inman
 Craig Besinque
 Cyril Besnard, Loïc Chorvot, Alain Fondrille
 Cédrick Chaboussit
 D. Brad Talton, Jr.
 Dan Blanchett, Matt Hyra
 Dan Verssen
 Dane Beltrami
 Dani Garcia
 Daniel Clark, Corey Konieczka, Adam Sadler, Kevin Wilson
 Daniel Piechnick
 Daniel Syrový
 Daniele Tascini
 Danny Devine
 Dany Mandel aa Ben Cichoski
 Dario Massarenti, Francesco Testini
 Darwin Castle & Robert Dougherty
 Dave Beck
 Dave Neale
 David Abelson, Alex Johns
 David Chircop
 David Cicurel
 David Cicurel, Wojciech Grajkowski
 David Franck, Laurent Escoffier
 David Short
 David Simide
 David Spada
 David Thompson & Trevor Benjamin
 Denisa Evarts
 Dennis Harmsen, Esmée Spaargaren
 Devin Low
 Didier Dincher, Frank Garibaldi
 Dino Toys
 Dirk Henn
 Djeco
 Dmitry Knorre, Sergey Machin
 Docrafts
 Domingo Cabrero, Carlos López, Santi Santisteban
 Dominic Crapuchettes, Dmitry Knorre, Sergey Machin
 Don Eskridge
 Donald Shults
 Donald X.Vaccarino
 Dummy Bear
 Ehsan Nazarzadeh
 Eilif Svensson, Kristian Amundsen Østby
 Eivind Vetlesen
 Elan Lee
 Elizabeth Hargrave
 Emanuele Briano
 Emely Brand, Lukas Brand
 Emerson Matsuuchi
 Emiliano Sciarra
 Ephraim Hertzano
 Eric B. Vogel
 Eric Barone, Cole Medeiros
 Eric M. Lang
 Eric M. Lang, A. Chiarvesio, F. R. Sedda
 Eric M. Lang, Andrea Chiarvesio
 Eugeni Castaño
 Evgeny Petrov
 Fabien Gridel, Yoann Levet
 Fabio Lopiano
 Feldherr
 Filip Głowacz
 Filip Neduk
 Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani
 Florian Sirieix, Benoit Turpin
 Folded space
 Forest Brown, L. R. "Butch" Leeper, Jordan Weisman
 Fran Diaz
 Francesco Nepitello Marco Maggi Roberto Di Meglio
 Frank West
 Franz Couderc
 François Gandon
 François Romain
 Fred Serval
 Frederic Moyersoen
 Friedemann Friese
 Frédéric Guérard
 Frédéric Henry
 Funko
 Gabriel J. Cohn
 Galen Ciscell, Brent Dickman
 Games Workshop
 Gary Alaka, Rob Chew, Jon Kang
 Gary Arant, Justin Gary
 Gary Wyatt
 Gene Billingsley
 Gene Billingsley, Mitchell Land
 Geoff Engelstein, Mark Herman
 Geoffrey Wood
 George R. R. Martin
 Gerard Ascensi y Ferran Renalias
 Germain Winzenschtark
 German Tikhomirov
 Germán Millán
 Gil Hova
 Giulia Ghigini
 Giuseppe Cicero, Andrea Crespi
 Granna
 Grant Rodiek
 Grant Wylie, Mike Wylie
 Greg Loring-Albright
 Grzegorz Rejchtman
 Gunho Kim
 Gustaf Sundström
 Gérald Cattiaux, Jean-Louis Roubira
 HAPE
 Haakon Gaarder
 Haba
 Haim Shafir
 Hal Duncan, Ruth Veevers
 Harold Buchanan
 Hasbro
 Head Quarter Simulation Game Club
 Heinrich Meyer
 Helana Hope, Sen-Foong Lim, Jessey Wright
 Helge Meissner, Eilif Svensson, Anna Wermlund, Kristian Amundsen Østby
 Helge Ostertag a Jens Drögemüller
 Henri Pym
 Henrik Larsson, Kristian Amundsen Østby
 Henry Audubon
 Hermann Luttmann
 Hervé Lemaître
 Hisashi Hayashi
 Hjalmar Hach, Lorenzo Silva
 Hjalmar Hach, Luca Ricci, Lorenzo Silva
 Hoby Chou
 Holger Bösch
 Ian Brody
 Ian Brody
 Ignacy Trzewiczek
 Ignacy Trzewiczek, Mateusz Zaród
 Ikhwan Kwon
 Inka & Markus Brand
 Isaac Childres
 Isaac Vega, Jeffrey Joyce
 Isaias Vallejo
 Isra C., Shei S.
 Istvan Szauer
 Ivan Lashin
 Ivan Prat
 J.B. Howell, Michael Mihealsick
 Jackson Pope
 Jacob Fryxelius
 Jacob Jaskov
 Jacques Zeimet
 Jakub Poczęty, Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek, Jakub Łapot
 James A. Wilson
 James Emmerson
 James Ernest
 Jamey Stegmaier
 Jamey Stegmaier, Alan Stone
 Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek
 Janod
 Jarvín, oTTami
 Jason Glover
 Jason Hager, Darren Reckner
 Jason Matthews
 Jason Walden
 Jay Cormier, Graeme Jahns
 Jean-Christophe Bouvier
 Jean-Louis Roubira
 Jeffrey D. Allers
 Jen Igartua, Jade Shames, Kat Thek
 Jens Drogemuller & Helge Ostertag
 Jens Merkl, Ulrich Blum
 Jeppe Norsker
 Jeremy Stoltzfus
 Jeroen Doumen a Joris Wiersinga
 Jerry Hawthorne
 Jim Deacove
 Jindřich Pavlásek, Petr Vojtěch
 Joan Dufour, Benoit Turpin
 Joanna Kijanka
 Joanna Kijanka, Ignacy Trzewiczek
 Joe Carter
 Joel Finche
 Joel Finche
 Joel Gagnon & M.eve
 Joel Toppen
 Joey Vigour
 Johannes Goupy
 Johannes Krenner, Markus Slawitscheck
 Johannes Sich
 John Coveyou, Paul Salomon, Ian Zang
 John D. Clair
 John Goodenough, Robert Harris
 Jon Perry
 Jonathan Algaze
 Jonathan Favre-Godal, Corentin Lebrat
 Jonny Pac Cantin
 Joost Das
 Jordan Goddard, Mandy Goddard
 Jordy Adan, John Brieger
 Jordy Adan, Marco Portugal
 Jose Ramón Palacios
 Josep Izquierdo, Martí Lucas
 Josh Cappel, Daryl Chow
 Josh Carlson, Adam Carlson
 Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini
 Josh J. Carlson, Adam Carlson, Logan Giannini, Josh Wielgus
 Josh Wood
 José Antonio Abascal
 Jules Messaud
 Julian Courtland-Smith
 Julie Ahern, Nick Blain, Will Donovan
 Jun Sasaki and Goro Sasaki
 Juraj Kucharík, Daniel Kollár
 Jurdic Manuro
 Jörg Domberger
 Július Belan
 Kami Mandell, Andrew Wolf
 Kara Centell-Dunk, Nikki Valens
 Karol Borsuk
 Kasper Lapp
 Katka Akáčová
 Kaya Myiano
 Keith Matejka
 Ken Gruhl, Marco Portugal
 Kevin Bertram
 Kevin Hamano
 Kevin Lanzing
 Kevin Riley
 Kevin Russ
 Klaus Kreowski
 Klaus Teuber
 Klaus Teuber, Benjamin Teuber
 Klaus-Jürgen Wrede
 Klaus-Jürgen Wrede, Ralf zur Linde
 Klemens Kalicki
 Kota Nakayama
 Kresky
 Kris Van Beurden
 Kristian Fosh
 Krzysztof Piskorski, Marcin Świerko
 Ladislav Mareš
 Lea Fröhlich
 Leandro Pires
 Leo Colovini
 Leona Pospíšilová
 Liesbeth Bos, Anja Dreier- Brückner
 Lolo González
 Lorenzo Silva, Andrea Crespi, Stefano Castelli
 Loris Games
 Los Rodriguez
 Lottie Hazell, Jack Hazell
 Luc Rémond
 Luca Cammisa
 Ludovic Maublanc
 Ludovic Roudy, Bruno Sautter
 Lukas Zach a Michael Palm
 Lukasz Woźniak
 Luke Laurie
 MINDOK s.r.o.
 MJ Newman, Jeremy Zwirn
 Mac Gerdts
 Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki
 Madeleine Adams, Joseph N Adams
 Malachi Ray Rempen
 Malachi Ray Rempen, John Velgus
 Mandy Henning, Melissa Limes
 Manny Vega
 Manu Palau
 Manuel Rozoy
 Marbushka
 Marc André
 Marcin Świerkot
 Marco Teubner
 Marek Mydel, Paweł Szewc
 Maria Blasco Arnandis, Enrique Blasco
 Marie & Wilfried Fort
 Mark Herman
 Mark Simonitch
 Mark Simonitch, Jaro Andruszkiewicz
 Mark Tuck
 Marsha J. Falco
 Martin Nedergaard Andersen
 Martin Wallace
 Martino Chiacchiera
 Martino Chiacchiera & Silvano Sorrentino
 Martino Chiacchiera, Michele Piccolini
 Mary Flanagan, Max Seidman
 Masaki Suga
 Mathias Spaan a Henrik Havighorst
 Mathias Wigge
 Mathilde Malburet, Roméo Hennion, Thibaut Kraeber
 Matt Calkins
 Matt Hyra, Alexandr Ushan, Dekan Wheeler
 Matt Leacock
 Matt Riddle, Ben Pinchback
 Matthew Burns
 Matthew Dunstan
 Matthew Dunstan, Brett J. Gilbert
 Matthew Dunstan, Phil Walker-Harding
 Matthew Inman, Elan Lee, Brian S. Spence
 Matthew O'Malley, Ben Rosset
 Matthias Cramer
 Matúš Kotry
 Maureen Hiron
 Max J. Kobbert
 Maxime Rambourg, Théo Rivière
 Maxime Tardif
 Maximilian Maria Thiel
 Maël, Florian Fay
 Michael Adams, William Foster, Eric Foster, Alex Foster
 Michael Keller, Andreas
 Michael Kiesling
 Michael Kiesling, Wolfgang Kramer
 Michael Menzel
 Michael Palm, Lukas Zach
 Michael Rieneck
 Michael Rinella
 Michael Sands
 Michael Shinall, Eric M. Lang
 Michael Tummelhofer
 Michal Ekrt
 Michal Mikeš, Jan Soukal, Adam Spanel
 Michal Peichl
 Michał Gołębiowski, Filip Miłuński
 Michał Oracz
 Michał Oracz, Jakub Wiśniewski
 Miguel Marqués
 Mike Bertucelli
 Mike Elliott
 Mike Gnade
 Mike Nagel
 Mike Selinker, Liz Spain, Skylar Woodies
 Mikko Koivusalo
 Mohamed Al Qadi
 Molly Johnson, Robert Melvin, Aaron Mesburne, Kevin Russ, Shawn Stankewich
 Molly Johnson, Robert Melvin, Shawn Stankewich
 Moritz Dressler
 Mín & Elwen
 Nao Shimamura
 Nate French
 Nate French, MJ Newman
 Nathan I. Hajek, Grace Holdinghaus
 Nick Brachmann, Patrick Leder, Cole Wehrle, Joshua Yearsley
 Nick Conley, Isaac Vega
 Nick Little, Will Sobel
 Nicolas Jarry, Fabien Vincourt
 Nicolas Robert
 Nigel Buckle, Dávid Turczi
 Niklas Gestrin, Markus Tangring
 Nils Nilson
 Noris Spiele
 Okabe Takuya
 Olda Rejl
 Ole Steiness
 Oleksandr Nevskiy
 Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko
 Oliver Kiley
 Olivier Cipière
 Olivier Mahy
 Ondra Cigánek, Ivan Dostál, Olda Rejl
 Ondrej Sova - Nero
 Otavius
 PIATNIK PRAHA s.r.o.
 Pablo Céspedes, Víctor Hugo Cisternas
 Paco Yanez
 Paolo Mori
 Pascal Ribrault
 Pascale Brassard, Etienne Dubois-Roy
 Patrick Rauland
 Paul D. Allen, James Faulkner
 Paul Dennen
 Paul Salomon
 Paweł Nowak-Reitz
 Peer Sylvester
 Peter B. Hoffgaard
 Peter Keyaerts
 Peter Langkjær Møller
 Peter Lee, Rodney Thompson
 Peter McPherson
 Peter Prinz
 Peter Sarrett
 Peter Scholtz
 Petr Mikša, Roman Hladík
 Petr Vojtěch
 Petr Vojtěch, Jindřich Pavlásek, Jakub Muřín
 Phil Eklund
 Phil Eklund, Justin Grey
 Phil Walker-Harding
 Phil Yates
 Philip duBarry
 Philippe Proux
 Philippe des Pallières
 Philippe des Pallières, Hervé Marly
 Pierrot
 Pim Thunborg
 Prospero Hall
 Prospero Hall, Michael Mulvihill
 Przemek Wojtkowiak
 Przemysław Fornal, Adam Kwapiński
 Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek, Jakub Łapot
 R.Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Rao
 REXhry
 Ramy Badie
 Randall Bart, Tory Niemann
 Randy Flynn
 Raphael Guiton, Jean - Baptiste Lullien a Nicolas Raoult
 Reiner Knizia
 Remo Conzadori, Marco Pranzo
 Richard Amann, Viktor Peter, Dávid Turczi
 Richard Borg
 Richard Garfield
 Richard Garfield
 Richard Launius, Brandon Perdue
 Richard Launiuse & Kevin Wilson
 Richard Lawton
 Richard Polle & Bernhard Weber
 Richard Sivél
 Richi Haarhoff
 Rob Daviau, Eric M. Lang
 Rob Daviau, Justin D. Jacobson
 Rob Daviou
 Robert DeLeskie
 Robert Dougherty, Darwin Kastle
 Roberta Taylor
 Roberto Di Meglio
 Roberto Fraga
 Roberto Pisonero Trapote
 Rodney Thompson
 Rodolphe Massé
 Rodrigo Rego
 Roger Tankersley, David Thompson
 Romain Caterdjian
 Romain Caterdjian, Théo Rivière
 Romain Chastan
 Roman Pelek
 Roméo Hennion
 Roméo Hennion, Jade Mosch
 Ron Gonzalo García
 Rory O'Connor
 Rudy Priecinsky
 Ryan Hendrickson, Reiner Stockhausen
 Ryan Lambert, Adam Rehberg
 Ryan Laukat
 Régis Bonnessée
 Rüdiger Dorn
 Saashi
 Sandy Petersen
 Sawyer West
 Schmidt
 Scott Almes
 Scott Brady
 Scott Frisco, Steven Strumpf
 Scott Houser
 Scott Rogers (II)
 Sean Fletcher
 Sebastian Bleasdale
 Seiji Kanai
 Serge Laget
 Sergey Minevich
 Seth Jaffee
 Shem Phillips
 Shem Phillips, S J Macdonald
 Shimpei Sato
 Simone Luciani, Daniele Tascini
 Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl
 Smart Games
 Stan Kordonskiy
 Stefan Bauer
 Stefan Dorra
 Stefan Feld
 Stefan Kloß
 Stefan Risthaus
 Steffen Benndorf
 Steffen Bogen
 Steve Jackson
 Steve Mathers
 Steven Aramini, Danny Devine, Paul Kluka
 Stevo Torres
 Stragoo
 Strom MFG
 Stuart Tonge
 Stéphane Anquetil
 Susan McKinley Ross
 Suzanne Goldberg, Gary Grady, Jérôme Ropert
 Sydney Engelstein, Nick Little (I), Kevin Riley
 Sylvain Lasjuilliarias
 Szymon Maliński, Adrian Orzechowski, Marcin Łączyń
 Sébastien Pauchon
 Sérgio Halaban, André Zatz
 T. Alex Davis, Ryan Laukat
 T. C. Petty III
 TLAMA Games
 Takashi Saito
 Tangi Tabuteau
 Ted Alspach
 Ted Alspach, Akihisa Okui
 Thibaud de la Touanne, Fabrice Lamidey, Manuel Rozoy
 Thierry Denoual
 Thomas Dagenais-Lespérance
 Thomas Dupont
 Thomas Dupont, Arnaud Ladagnous
 Thomas Jansen
 Thomas Lehmann
 Thomas Sing
 Thomas Vuarchex & Pierrick Yakovenko
 Théo Rivière
 Tim Armstrong
 Tim Eisner
 Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss
 Tim Fowers
 Tim Rogasch
 Timothée Decroix
 Tom Cleaver
 Tom Lehmann
 Tommaso Battista, Simone Luciani
 Tomáš Uhlíř
 Toni GO
 Tony Fanchi
 Touko Tahkokallio
 Trevor Benjamin, Brett J. Gilbert
 Trevor Benjamin, David Thompson
 Trevor Benjamin, David Thompson
 Trevor Benjamin, Roger Tankersley, David Thompson (I)
 Ulrich Blum
 Ultra PRO
 Unai Rubio
 Uwe Rosenberg
 Vangelis Bagiartakis, Varnavas Timotheou
 Viktor Kobilke, Alexander Pfister
 Virginio Gigli, Simone Luciani
 Vital Lacerda
 Vital Lacerda, João Quintela Martins
 Vlaada Chvatil
 Vladimír Suchý
 Vladimír Suchý, Raúl Fernández Aparicio
 Wei-Hwa Huang & Tom Lehmann
 Weronika Spyra, Ignacy Trzewiczek
 Wilfried & Marie Fort
 Wilfried a Marie Fort
 Wim Goossens
 Wolfgang Kramer
 Wolfgang Kramer, Michael Kiesling
 Wolfgang Riedl
 Wolfgang Warsch
 Wray Ferrell, Brad Johnson (I)
 Xavier Georges
 Yasushi Nakaguro
 Yoann Levet
 Yohan Goh
 Zack Mader, Jason Viddal
 Zakir Jafry
 Zomri
 Zé Mendes
 Zé Mendes
 v-cube
 zazito.ooo
 Éric Dubus, Olivier Melison
 Łukasz M. Pogoda
 Štěpán Peterka
 Štěpán Štefánik
Kategória
 Novinky
 Hry v akcii
 Rodinné hry
 Detské hry
 Párty hry
 Hry pre náročných
 Rozšírenia
 Puzzle
 Doplnky
 Interaktívne hračky
Počet hráčov
 
Doba hrania
 
Vek
 
Jazyk hry/pravidiel
 slovenský
 český
 anglický
 nemecký
 španielsky
 taliansky
 poľsky
 francúzsky
 maďarský
Kooperačná hra
 Áno
 Nie
Vydavateľ
 2F-Spiele
 25th Century Games
 999 Games
 4D Cityscape
 4Dados
 Academy Games
 Adams Apple Games
 ADC Blackfire Entertainment GmbH
 ADC Blackfire Entertainment s.r.o.
 AEG
 Aegir Games
 Afinode s.r.o.
 ALBI
 Alderac Entertainment Group
 alea
 Alley Cat Games
 Allplay
 Alta Magica
 Ankama
 Aporta Games
 Arcane Tinmen ApS
 Arcane Wonders
 Ares Games
 Archona Games
 Army Painter
 Artipia Games
 Asmadi Games
 Asmodee
 AuLea
 Avalon Hill
 Awaken Realms
 Bad Comet
 Beer challange
 Bezier Games
 Big Fun Republic
 Bitewing Games
 Black Site Studios
 Board&Dice
 BoardBros s.r.o.
 Bonaparte
  Borderline Editions
 Breaking Games
 Broken Token
 Brotherwise games
 Burnt Island Games
 Capsicum Games
 Capstone games
 Card bards
 Cardboard Alchemy
 Cartonboxes
 Catalyst Game Labs
 Cation Arts
 Cherry Picked Games
 Chip Theory Games
 Cephalofair Games
 cestou necestou
 CMYK
 Cogito ergo Meeple
 Compass Games
 ConcernedApe
 Cool Mini Or Not
 Corfix
 Cranio Creations
 Crocodile Creek
 Crowd Games
 Cryptozoic Entertainment
 Czech Games Edition
 Daily Magic Games
 Dajama
  Dan Verssen Games (DVG)
 Days of wonder
 Dead Alive Games
 Deep Water Games
 Devir Games
 Delicious Games
 Difuzed
 DinoToys
 Dire Wolf
 Distant Rabbit Games
 Djeco
 dlp games
 Docrafts
 Draco Ideas
 Drinkopoly.com
 Dummy Bear
 Earthborne Games
 Eggert Spiele
  Eagle-Gryphon Games
 Elf Creek Games
 Exploding kittens LLC.
 FANTASMAGORIA
 Fantasy Flight Games
 Feldherr
 Feuerland Spiele
 FloodGate Games
 Folded Space
 Formal Ferret Games
 Fort Circle Games
 Fowers games
 Fox in the box
 FryxGames
 FunForge
 Funko
 Funtails
 Galakta Games
 Gale Force Nine
 Game Brewer
 Gamegenic
 Gamelyn Games
 Games Workshop
 Gap Closer Games
 Garphill Games
 GDM Games
 Genius Games
 Giochix
 Gigamic
 GMT Games
 Good Games Publishing
 Goodman Games
 Granna
 Greater Than Games
 GreenBrier Games
 Haba
 HAPE
 Hasbro
 Hegemonic Project Games
 Histogame
 High Roller Games
 Holy Grail Games
 Horrible Guild
 Hras
 Hub Games
 HUCH! & friends
 Hybr
 Chessex
 ICE Makes
  iHRYsko
 Indie Boards and Cards
 Inside Up Games
 Iello
 Ion game design
 Incredible Dream Studios
 Iron games
 Janod
 Jumbo
 Kamaben
 Karteky.cz
 Key Card Games
 Kayenta Games
 Keymaster games
 Keen Bean Studio
 Kosmos
 Kresky
 Laserox
 Lautapelit.fi
 Leder Games
 Left Justified Studio
 Le Scorpion Masqué
 Libellud
 Lookout Games
 Looping Games
 Loris Games
 Lucky Duck Games
 LudiCreations
 Ludonaute
 Ludonova
 Ludopolis
 MaDe
 Marbushka
 Matagot
 Mattel
 Mayday Games
 Mayfair Games
 Megacorpin Games
 Mentha Designs
 Mercury Games
 Metallic Dice Games
 MIDU Games
 MINDOK s.r.o.
 Mindclash Games
 Modiphius Entertainment
 Mondo Games
 MushrooM Games
 Mighty Boards
 Nerdlab
 Nightingale Games
 North Star Games
 Noris Spiele
 NSV - Nürnberger-Spielkarten-Verlag
 Nuts! Publishing
 Oink Games
 Old Dawg
 OOMM Games
 Open Owl Studios
 Osprey Games
 Ostia Spiele
 Otavius
 Paladone
 Pandasaurus Games
 PD-Verlag
 Pearl Games
 Pegasus Spiele
 Perplext
 Phalanx Games
 PIATNIK PRAHA s.r.o.
 Pillbox Games
 Pine Box Entertainment
 Plague Island Games
 Plaid Hat Games
 Plan B Games
 Pokemon
 Portal Games
 PostCurious
 PSC Games
 PudKat Games
 Puppet Masters
 Pygmalion
 Pyramid International
 Q-Workshop
 Off the Page Games
 Queen Games
 Ravensburger
 R&R Games
 Rebel
 Reiver Games
 Rebellion Unplugged
 Red Raven Games
 Renegade Game Studios
 Repos Production
 Restoration Games
 Revolution Games
 RexHry.cz
 Rio Grand Games
 Rightgames
 RBM Design Studio
 Rock Manor Games
 Roxley Games
 RUDY3 Publishing
 RTVS
 Salt & Pepper Games
 Sand Castle Games
 Schmidt
 Sierra Madre Games
 Sinister Fish Games
 Sleeve Kings
 Smiling Monster Games
 Smirk & Laughter Games
 Sophisticated Cerberus Games
 Sorry We Are French
 Space Cowboys
 Sparkworks
 Space Cowboys
 speedy monkey
 Spielmaterial.de
 Spin Master
 Spite House Studios
 Splotter spellen
  Square Enix Co., Ltd.
 Starling Games
 Steamforged Games
 Stonemaier Games
 Stragoo
 Stronghold Games
 Skybound Games
 Šachový obchod
 Športový klub MEDVEDiCA
 Tasty Minstrel Games
 Tau Leader Games
 Teddies
 TeeTurtle
 The Noble Collection France
 The Op Games
 ThinkFun
 THQ Nordic GmbH
 Thunderworks Games
 Titan Forge Games
 Tlama games
 Tranjis games
 Trick or Treat Studios
 TT games
 Ultra Pro
 Underdog Games
 Upper Deck
 USAopoly
 v-cube
 Van Ryder Games
 Victory Point Games
 Xzone
 Wehrlegig Games
 Vesuvius Media
 White Wizard Games
 Winning Moves
 Wizards of the Coast
 Wizkids
 Worthington Publishing
 Z-Man Games
 Zacatrus
 zazito.ooo
 Zomri
 Zygomatic - Asmodee
  Grandpa Beck's Games
Druh hry
 párty
 pre dvoch
 stredovek
 stratégia
 postreh
 šikovnosť
 access+
 action selection
 Adepta Sororitas
 aplikácia
 area control
 Astra Militarum
 asymetrická
 Aukcia
 Avengers
 Blood Bowl
 bluffing
 bojové
 Book
 Brainbox
 City Building
 civilizácia
 comics
 spolupráca
 deckbuilding
 detektívna
 dinosaury
 diplomacia
 Direchasm
 Divoký západ
 dixit
 dobble
 dobrodružné
 doplnky
 Dražba
 Dungeons & Dragons
 Disney
 ekonomická
 fantasy
 fantázia
 Farby
 Film
 Fortnite
 Frozen
 Funko POP!
 Lovecraft
 Haba
 Harry Potter
 história
 hlavolam
 horor
 hra o trony
 hra na cesty
 hra roku CZ
 hra v plechovke
 Chaos Space Marines
 Inserty a organizéry
 Japonsko
 jemná motorika
 kartová hra
 kocková
 kreslenie
 kuzelné čítanie
 Kvído
 Legacy
 legendary
 logická
 Lumineth Realm-Lords
 Marvel
 mensa select
 Mini hra
 miniatúry
 munchkin
 Obaly na karty
 Orruk Warclans
 osadníci z katanu
 pamäť
 pán prsteňov
 Papier a ceruzka
 Playmat
 poker
 politika
 Postapokalypsa
 sólo mód
 pre dospelých
 preteky
 príroda
 puzzle
 real time
 role play
 Roll and Write
 rozprávanie
 rozprávková
 Rozšírenie
 sci-fi
 Set collection
 simulácia
 Skrytý pohyb
 slovenský produkt
 Slovná
 Space Marines
 spiel des jahres
 Star trek
 star wars
 Star Wars Unlimited
 Starovek
 stohovanie
 Stormcast Eternals
 storytelling
 Šport
 T'au Empire
 The Horus Heresy
 tile placement
 tímy
 tv series
 Únikovka
 Vedomostná
 Veľa hráčov
 Vesmír
 Vlaky
 vojna
 vzdelávacie
 Warhammer 40,000
 warhammer
 Warhammer Age of Sigmar
 Warhammer Underworlds
 Worker placement
 zombie
 zvieratá
 NEW40K
 abstraktná
 dedukcia
 Aeons end
 budovatelská
 klasická hra
 príbehová
 Hra na von
 Kill Team
 flip and write (otoč a píš)
 Aeldari
 kreativita
 Push Your Luck
 dočasné tetovačky
 pokémon
 Hand management
 60 dielikov
 100 dielikov
 1000 dielikov
 Rubikova kocka
 3x3x3
 Scenáre/Kampane/Misie
 Piráti
 Pick-up and Deliver
 Action Points
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
XFotky z nášho Instagramu


Kontakty
LUDOPOLIS
Ludopolis, s.r.o., Jégého 14
821 08 Bratislava
Slovenská Republika

Kamenná predajňa:
Bratislava, Seberíniho 14 (OC Kocka)

IČO: 47619431
DIČ: 2024029755
IČ DPH: SK 2024029755

© Všetky práva vyhradené - www.ludopolis.sk
Tvorba web stránok

Fotky z nášho Instagramu


Kontakty
LUDOPOLIS
Ludopolis, s.r.o., Jégého 14
821 08 Bratislava
Slovenská Republika

Kamenná predajňa:
Bratislava, Seberíniho 14 (OC Kocka)

IČO: 47619431
DIČ: 2024029755
IČ DPH: SK 2024029755

© Všetky práva vyhradené - www.ludopolis.sk
Tvorba web stránok


Nastavenie súborov cookies
Na fungovanie našej webovej stránky používame nevyhnutné cookies (essential cookies) umožňujúce realizovať základné funkcionality webovej stránky. Tieto cookies môžete zakázať zmenou nastavení Vášho internetového prehliadača, čo však môže ovplyvniť fungovanie webovej stránky. Radi by sme tiež využívali dobrovoľné cookies (non-essential), ktoré nám pomôžu zlepšiť fungovanie našej webovej stránky. Pre ich povolenie, prosím, odkliknite súhlas.
Ochrana osobných údajov  |  Informácie o cookies
Súhlasím Prispôsobiť Odmietnuť
<Naspäť
Podrobné nastavenie cookies
Súbory cookie používame na zabezpečenie základných funkcií stránky a na zlepšenie vášho používateľského zážitku. Svoj súhlas pre každú kategóriu môžete kedykoľvek zmeniť.
<Nevyhnutné cookies
 
Technické súbory cookies sú nevyhnutné pre správne fungovanie našej webovej stránky. Tieto sa využívajú najmä na uchovávanie Vašich produktov v košíku, zobrazovanie obľúbených výrobkov, nastavenie Vašich preferencií a nákupného procesu. Pre využívanie technických cookies nepožadujeme Váš súhlas, ale spracúvame ich na základe nášho oprávneného záujmu. Váš prehliadač môžete nastaviť tak, aby blokoval alebo Vás upozorňoval na takéto súbory. V takom prípade však nemusia niektoré časti našej webovej stránky správne fungovať.
<Analytické cookies
 
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu a počet návštev našej webovej stránky.
<Marketingové cookies
 
Marketingové cookies sú využívané reklamnými a sociálnymi sieťami na prispôsobenie zobrazovaných reklám tak, aby pre vás boli čo najzaujímavejšie.
Povoliť všetky Povoliť zvolené Odmietnuť
Uložiť Odmietnuť