logo
Nákupný košík

SK

LUDOPOLIS NEWS
Filter

TOP 5 dôvodov prečo hrať spoločenské hry

Dnešná pretechnizovaná doba prináša okrem nespočetného množstva výhod a zlepšení aj jedno veľké negatívum, a to že sa vytráca medzi nami interakcia. Interakcia v zmysle spoločných rodinných večerov, či krásne strávených chvíľ s našimi priateľmi. Samozrejme, česť výnimkám, ale ruku na srdce, ako často sa Vám stane, že všetky vaše zariadenia ako tablet, notebook, tv a smartphone sú naraz obsadené všetkými členmi rodiny? Alebo sa skúste zamyslieť nad tým, koľko času ste včera strávili spolu ako rodina? Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mohli zmeniť vaše zaužívané rituály s technológiami a začať hrať stolové hry, tu Vám prinášame našich TOP 5+1

Komunikácia

Každý sa časom naučí, že komunikácia je základným kameňom každého vzťahu a stolové hry sú výborným nástrojom na jeho budovanie. TOP sú samozrejme (u nás nie veľmi rozšírené) kooperačné hry, kde sa všetci hráči spoja proti systému a iba vďaka svojej spolupráci a komunikácii môžu dosiahnuť cieľ poraziť systém. Aj keď ako všetci vieme, cieľ je niekedy cesta..

Rozvoj

Vieme, že mozog je ako sval, čím viac ho cvičíme, tým viac dokáže. A stolové hry sú ako stvorené na trénovanie mozgových závitov tou najpríjemnejšou formou, hraním. Veľakrát si človek ani neuvedomí ako urputne sa sústredí a premýšľa nad najvhodnejšou stratégiou, víťazným ťahom alebo iba nad tým, aby našiel konečne dva rovnaké symboly. Samozrejme edukačné a vedomostné hry dávajú samotnému rozvoju aj pridanú hodnotu vo forme výučby prírodných vied, geografie, histórie atď.

Slovná zásoba/gramatika

Začiatok každej stolovej hry je spojený s naštudovaním príručky alebo návodu, ktoré hlavne pre deti poslúži ako malá hodina gramatiky a slovnej zásoby. Neznáme slová a pravidlá sa prediskutujú a hor sa pochopiť princípy a nadväznosti samotnej hry.

Zábava

Slovo hra človeku automaticky evokuje zábavu, smiech, radosť, príjemný pocit z víťazstva (niekedy aj z prehry), a tie môžete zažiť pri hraní spoločenských hier. Je na nezaplatenie vidieť ľudí okolo seba smiať sa a kričať od radosti, alebo od zlosti nad skončenou partiou.

Zdravie

Ako je spomenuté vyššie, samotná zábava a smiech vplývajú prospešne na naše zdravie, čo dokázalo veľa rôznych výskumov. Vyplavujúci sa endorfín spôsobí záplavu šťastia, ktoré nemusí byť podmienené víťazstvom v hre a povedzte, čo viac potrebujete? Aj oči sa Vám poďakujú za oddych od nikdy nevypínajúcich sa obrazoviek.

Peniaze

Či chceme alebo nie, nachádzajú sa u väčšiny ľudí na vysokých priečkach hodnotových rebríčkov. Je to väčšinou spôsobené ich prebytkom ale hlavne nedostatkom. Preto je na mieste poukázať na fakt, že okrem vyššie popísaných výhod dostanete zo stolových hier najväčší úžitok aj pre Vašu peňaženku. Takúto hru viete hrať stále znova a znova a môže sa stať, že ju budete raz hrať aj so svojimi vnúčatami.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  9/10 >>Fotky z nášho Instagramu


Kontakty
LUDOPOLIS
f4s, s.r.o., Jégého 14
821 08 Bratislava
Slovenská Republika

Kamenná predajňa:
Bratislava, Seberíniho 14 (OC Kocka)

IČO: 47619431
DIČ: 2024029755
IČ DPH: SK 2024029755

© Všetky práva vyhradené - www.ludopolis.sk
Tvorba web stránok

Fotky z nášho Instagramu


Kontakty
LUDOPOLIS
f4s, s.r.o., Jégého 14
821 08 Bratislava
Slovenská Republika

Kamenná predajňa:
Bratislava, Seberíniho 14 (OC Kocka)

IČO: 47619431
DIČ: 2024029755
IČ DPH: SK 2024029755

© Všetky práva vyhradené - www.ludopolis.sk
Tvorba web stránok


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam