logo
Nákupný košík

SK  CZ 
Hlavné menu
Mesto najlepších spoločenských hier


Carcassonne: Big Box 2017

 • Carcassonne: Big Box 2017
  Kategória: 
  Rodinné hry
  Rodinné hry
  Počet hráčov: 
   2-6
  2-6
  Doba hrania: 
   45 min.
  45 min.
  Určené pre: 
   8 +
  8 +
  Jazyk hry/pravidiel: 
  slovenský
  slovenský
  český
  český
  Kooperačná hra: 
  Nie
  Nie
  Typ hry: 
  Produkt
  Tagy: 

  Carcassonne, jedna z celosvetovo najobľúbenejších stolových hier tentoraz v exkluzívnom balení s jedenástimi rozšíreniami!
  Toto veľké balenie obsahuje základnú hru, dve veľké a deväť malých rozšírení.

  Vzhľad krajiny je v rukách hráčov a strategické rozmiestnenie ich družiny, či už sedliakov, lupičov, mníchov alebo rytierov, určuje cestu k úspechu. Hráči vykladajú jeden po druhom karty s motívom krajiny. Tým vznikajú cesty, mestá, lúky a kláštory, na ktorých môžu hráči umiestňovať svoje figúrky, aby zbierali body. Tieto sa započítavajú ako v priebehu hry, tak aj na jej konci, preto je víťaz známy až po konečnom sčítaní. Nový herný princíp, ktorý táto hra priniesla, dáva hráčom možnosť tvoriť a určit celý priebeh hry.

  Ludopolis odporúča:

  Veľkou výhodou hry Carcassonne je, že ponúka veľmi zaujímavý herný princíp, hraciu dobu do jednej hodinky (aj keď máte hráča, ktorý nad všetkým dlho rozmýšľa) a obrovskú variabilitu. Vďaka postupnému budovaniu herného plánu dielikmi krajiny je zaručené, že každá hra bude iná. Uspokojí aj tých, ktorí chcú uplatniť svoje strategické myslenie ako aj tých, ktorí sa plánujú iba schuti zabaviť pri budovaní krajiny a miest. Hlavnou zbraňou Carcassonne sú jasné pravidlá, ktoré sa aj neskúsení hráči naučia rýchlo.

  O autorovi Klaus-Jürgen Wrede

  Klaus-Jürgen Wrede (narodený v r. 1963 v meste Meschede, North Rhiine-Westphalia) je nemecký tvorca stolových hier, autor bestselleru Carcassonne a Downfall of Pompeii. Vyrastal v meste Arnsberg, navštevoval vysokú školu v Kolíne, kde sa učil hudba a teológiu ktorú aj teraz vyučuje. Odrástol na spoločenských hrách ako Monopoly a šach, neskôr si zahral aj Civilization, Tikal, Kremlinn, Ra, Age of Renaissance a Tigris and Euphrates. Jeho obľúbený autori sú hlavne Wolfgang Kramer ale aj Reiner Knizia, Alan R. Moon alebo Klaus Teuber. Jeho obľúbená hudba zahŕňa také mená ako Wagner, Sting, Brahms, Chopin alebo kapely U2 a Supertramp.

  Témy
  Tagy: 

  Vlastnosti
  -    


 • Súbory na stiahnutie:

NAJPREDÁVANEJŠIE
21,90 €

10,99 €

10,90 €

26,90 €

16,90 €

29,60 €

7,50 €

13,90 €Všetky práva vyhradené - www.ludopolis.sk - Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam